پنج شنبه ١٠ تير ١٣٩٥
   English          
 

         آشنایی با مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

 

 

بحران اقتصادی و کمبود منابع طبیعی و انرژی از بزرگترین مسائل و مشکلات جوامع جهانی است. در این راستا دانشگاه­ها نیز که با هدف تربیت نیروهای متخصص در رشتههای متفاوت ایجاد شده و به منظور تولیدات علمی گسترش یافتهاند، به کانونهای تولید ثروت بدل گردیدهاند. از این حیث راهکارهایی جهت تحقق این مهم برنامهریزی و اجرا گردیده است. مراکز رشد یکی از نهادهای تجاریسازی دستاوردهای علمی و پل ارتباطی دانشگاه با جامعه و صنعت میباشند. همچنین این مراکز موجبات هدف­مند شدن فعالیتهای علمی – پژوهشی دانشگاه­ها را با نیازهای جامعه، فراهم نموده و از این نظر نیز بسترهای تولید علم و فناوري را مهیا کرده است. به همین منظور مراکز رشد از کارآفرینان فاقد سرمایه و امکانات اولیه جهت راهاندازی کسب و کار کوچک (شرکتهای کوچک و متوسط S.M.E) حمایت میکند.

معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب با عنایت به توان علمی اساتید و استعداد بالقوه دانشجویان واحد، از سال 85 و از طریق تشکیل كارگروه راهبردی مرکز رشد و کارآفرینی، فعالیتهایی را آغاز نمود. اجرای نشستهای تخصصی و بازدید از مراکز رشد موفق، با حضور اعضاء هیئت علمی و مدیران پژوهشی واحد، برگزاری سمینارهای علمی و دورههای آموزشی کوتاه مدت برای آشنایی با مفاهیم اولیه موضوع، همکاری با وزارت تعاون به منظور تاسیس دو مرکز کارآفرینی در دانشکده­های فنی و مدیریت، تعامل با وزارت کار و امور اجتماعی جهت استفاده از تسهیلات آن وزراتخانه و اجرای دوره­های آموزشی کارآفرینی، از مهم­ترین اقدامات حوزه پژوهشی می­باشد. همچنین یکی از ساختمان­های این واحد دانشگاهی که به لحاظ موقعیت مکانی دارای شرایط بسیار مناسب جهت فعالیتهای تجاری میباشد، به مرکز رشد اختصاص یافته است.

طرح توجیهی تأسیس «مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب» با توجه به قوانین موضوعه دانشگاه و تجارب سایر دانشگاههای معتبر تنظیم گردید که پس از اخذ تأییدیه شورای سیاست گذاری و راهبری مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی، موافقت اولیه وزارت علوم را کسب نمود. در این طرح شرکتهایی که موفق به دریافت پذیرش از مرکز رشد شدهاند، طی یک روند مشخص و پس از گذراندن مراحل پیش رشد و رشد توانایی حضور در بازار رقابتی را به دست می آورند.

واحد های مستقر

 

  

 

   

 

پیوندهای علمی

پیوندهای مفید آمار بازدیدکنندگان سایت
  • بازدید کنندگان این صفحه:    1895
  • بازدیدکنندگان امروز:           202
  • کل بازدیدکنندگان:             296774
  • بازدیدکنندگان آن لاین:        1

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب تعلق دارد.

Privacy Policy / Copyright © 1995 - 2013, Islamic Azad University south Tehran Branch  Network Services